fbpx

(Видео) Андонов: Колку пари на граѓаните отидоа во странските фирми како директна државна помош?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Република Македонија е последна по привлекувањето на странски инвестиции. Немаме одговор колку граѓаните платија за тир зоните овие 5 години, рече пратеникот Миле Андонов во однос на предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за странците на 82-та седница на Собранието на РМ

 

 

 

 

 

Последни вести