fbpx

Караванот трибини ,,На прав пат” утре со граѓаните на Пробиштип

Facebook
Twitter
LinkedIn

Прес конференција, Симона Јованона, портпарол на ОО СДСМ Пробиштип

 

Драги сограѓани,

Приклучете се на вистинскиот, на правиот пат, заедно, за економски раст, повеќе пари кај граѓаните, напредок, сигурност и стабилност.

Ве покануваме во четврток на 28 ноември, во Спортската сала “Софија Петровска” во Пробиштип, со почеток од 20 часот на граѓанска трибина, каде свои обраќања ќе имаат:

– Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска,

– Потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска,
и

– Градоначалникот на општина Пробиштип, Драган Анастасов.

Зеаедно да го дадеме својот значаен придонес за подобро утре!

 

 

 

Последни вести