fbpx

Граѓаните не сакаат нечесни политичари, Иванов да каже како неговиот син се стекнал со два стана

Facebook
Twitter
LinkedIn

Изјава за медиуми,
Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник
Скопје, 18.03.2019

 

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

Според јавно објавените информации, синот на Ѓорге Иванов купил два стана, над 200 метри квадратни, на атрактивна локација на Водно.

Типично за сите нечесни политичари, молк по овие објавени информации.

Со кои пари синот на Иванов купил два стана кога не е вработен?

Ако становите му ги купиле неговите родители, тогаш зошто не се пријавени во нивните анкетни листови?

И уште поважно, со кои пари ги купиле становите, бидејќи во анкетниот лист нема наведено ниту еден подигнат кредит?

 

Почитувани,

Добро е што Државната комисија за спречување корупциија отвори предмет за овој случај.

Мора да се расчисти до крај, јавноста заслужува одговори.

Иванов припаѓа на нечесна политичка структура позната по нечесниот однос кон законите, уставот и граѓаните.

На истата структура и припаѓа и Гордана Силјановска. Таа е горд застапник на деструктивните политики на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и Христијан Мицкоски.

Силјановска и Иванов и двајцата бранат насилсници и криминал, и двајцата работат против интересите на граѓаните и државата.

Затоа на претстојните избори, граѓаните ќе изберат чесен и правичен претседател, ќе го изберат Стево Пендаровски.

Граѓаните ќе изберат претседател кој ќе ја води државата напред и нема да дозволат нов Иванов во ликот на Силјановска кој ќе работи нечесно и спротивно на државните интереси.

 

 

 

 

Последни вести