fbpx

Дали поврзаноста меѓу Мицкоски и компанијата на Груевски е причина за молкот за црната листа на САД?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Прес-конференција на СДСМ, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со денови молчат.

Никако не се изјаснуваат за тоа што нивниот почесен претседател и вистински шеф, и криминалец во бегство, Никола Груевски се најде на Црната листа на САД.

Особено што Мицкоски му бил советник на Никола Груевски а потоа и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Никако да се извинат, никако да побараат одговорност, никако да понудат оставки.

Покрај вмешаноста во значителна корупција и криминал, новина е наведената фирма на Никола Груевски регистрирана во Република Унгарија.

Дали токму оваа фирма на Груевски е причината за молкот на Мицкоски?

Дали Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаеле за оваа фирма?

Мицкоски треба да излезе во јавноста и да каже која е поврзаноста со фирмата за која медиуми објавија дека седиштето и се наоѓа во мало населено место во близина на Будимпешта?

Дали и самиот тој стравува дека може да се најде на Црната листа на САД, па затоа со молчење се обидува да го одбрани својот шеф?

Мицкоски мора да излезе пред граѓаните и да даде одговор на овие прашања.

Нема никаква промена во ВМРО-ДПМНЕ. Тоа се уште е истата криминална и режимска партија која 11 години државата ја држеше во заложништво.

Титаник, Талир, Тврдина, Тенк…. криминалите на ВМРО-ДПМНЕ се потврдени со сведоштва, со бројни судски пресуди и предмети како и извештаи од релевантни меѓународни организации.

Последни вести