fbpx

Виде народот со Левица и ДПМНЕ каков хаос следи, тие се лонче и капаче

Facebook
Twitter
LinkedIn

Одговор на новинарско прашање, Миле Талевски, пратеник на СДСМ

Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има.

Целата македонска јавност виде што следи со Левица и ДПМНЕ, каков хаос им следи на граѓаните.

Односот на Левица и ДПМНЕ кон Собранието е однос кон државата, однос кон граѓаните.

СДСМ нема да дозволи сценаријата на проруската Левица и нивните коалициски партнери како ДПМНЕ да успеат.

Последни вести