fbpx

Хуманитарна акција за граѓаните од поплавените места – Хумано Скопје подава рака

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Градската организација на СДСМ – Скопје организира хуманитарна акција за помош на граѓаните од поплавените места.

Да донираме дел од нашите исправни електрични апарати за домаќинство и облека на најпогодените граѓани од поплавата во Скопје.

Хуманитарната акција ќе се одржи во општините Карпош, Бутел и Чаир на ден 18.09.2016 (недела) од 10:00 до 20:00 часот, на следниве пунктови каде ве очекуваат младите од СДММ:

Карпош:

Млечен ресторан

Трговски центар „Алумина“

Порта Влае („BOX“ кафе).

Бутел:

Маркет „Тедико“ – старо кино Бутел

Трговски центар „Живко Брајковски“

Трговски центар „Радишани“

Чаир

Маркет „Принц“

 

 

 

 

Последни вести