fbpx

ДПМНЕ и Никола Груевски бегаат од фер и демократски избори

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

На денешната рунда преговори не е постигнат напредок во преговарачкиот процес.

Владејачката коалиција не дозволува прочистување на Избирачкиот список и вистински реформи во медиумите.

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски во континуитет бегаат од фер и демократски избори.

07.07.2016

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести