fbpx

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ секогаш бегаат од вистината

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Почитувани граѓани,

Денеска уште еднаш се потврди дека Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ секогаш бегаат од вистината.

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Андон Чибишев, избега од портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, избега од фактите и вистината.

Шилегов го повика Чибишев од ВМРО-ДПМНЕ да каже што не му е јасно околу законски стекнат имот.

„Нема ништо незаконито и спорно во имотот на Петре Шилегов. Предметните станови се купени на кредит на 23 години. Направете разлика господине Чибишев помеѓу луѓе коишто чесно заработуваат и криминалците во вашите редови, на чело со Никола Груевски. Јас чесно заработувам а вие крадете од државните пари. Тоа е голема разлика.“ рече Шилегов.

Манипулациите на ВМРО-ДПМНЕ, во обид да го прикријат криминалот на Никола Груевски, не поминуваат.

Соочен со фактите и вистината Чибишев побегна, за што сведоци беа и бројните новинарски екипи.

 

 

Последни вести