fbpx

Делегација на СДСМ положи цвеќе на вечното почивалиште на Борис Трајковски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По повод дванаесетгодишнината од трагичната смрт на Борис Трајковски, поранешен претседател на Република Македонија, денеска, делегација на СДСМ, оддаде почит кон заложбите и залагањата на Борис Трајковски за Република Македонија.

Делегацијата предводена од Александар Кирацовски, потпретседател на СДСМ, положи цвеќе на вечното почивалиште на Борис Трајковски.

 

 

Последни вести