fbpx

Заболените и починатите коронавирусот не се бројка туку луѓе, недозволиво и срамно е однесувањето на Мицкоски кој сака да ги злоупотребува

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

 

Очајниот губитник Христијан Мицкоски бесрамно продолжува да злоупотребува човечки судбини во сопствената борба за спас на фотелјата во белиот дворец.

Токму затоа што заболените и почитнатите од Ковид 19 не се бројка туку луѓе, недозволиво и срамно е однесувањето на Мицкоски кој сака да ги злоупотребува, а при тоа и да работи на директна штетата на здравјето на сите.

За време на целата пандемија, однесувањето и дејствувањето на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ е опасно по јавното здравје. Додека сите институции, сите здравствени работници неуморно се борат против коронавирусот, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ прават се за да го поткопаат здравствениот систем.

Таквото однесување граѓаните го ценат, затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ уште долго ќе се во опозиција.

Последни вести