fbpx

За јазик и идентитет не се разговара, треба да се менува антидржавниот и антимакедонски однос на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Нервозата кај хистеричниот Христијан Мицкоски кулминира затоа што протестите му се фијаско во кое никој веќе не учествува, особено откако целосно ја разобличивме антимакедонската и антиевропска кампања на ВМРО-ДПМНЕ.

Говор на омраза, ширење поделби меѓу граѓаните, ниско ниво на комуникација полно со невистини, лаги, навреди, се единствени теми на кои е посветен хистеричниот Мицкоски.

Како што лажеа дека со Договорот од Преспа ќе се изгубел македонскиот идентитет, како што лажеа дека викендов ќе се распрачувала државата, денеска Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ лажат дека наводно ќе се менувала историјата.

Уште еден залуден обид на ВМРО-ДПМНЕ и хистеричниот Мицкоски преку клевети и навреди да внесат поделби меѓу граѓаните.

Граѓаните знаат, за јазик, за идентитет, не се разговара.

Она што треба да се менува е антидржавниот, антимакедонски однос на ВМРО-ДПМНЕ на штета на државните и национални интереси.

Никој не се откажува од македонските херои, од АСНОМ, тоа се глупости и клевети, но ВМРО-ДПМНЕ треба да се откаже од блокадите, деструкцијата со која им наштетува на граѓаните.

Последни вести