fbpx

Лицемерие без граници, ВМРО-ДПМНЕ поддржува угостители на кои досега им ги блокираше мерките за помош

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Нема граница лицемерието на деструктивната и ненародна ВМРО-ДПМНЕ.

До вчера оваа партија правеше сè за да ги блокира мерките за помош на компаниите, вклучително и на оние од угостителскиот сектор, а денеска глуми загриженост за угостителството.

Токму заради таквиот однос граѓаните не и веруваат на партијата предводена од Христијан Мицкоски, токму заради таквиот однос ВМРО-ДПМНЕ шест пати е казнувана на избори и токму заради таквиот однос уште долго ќе биде во опозиција.

Последни вести