fbpx

ВМРО-ДПМНЕ партијата за чие владеење државата се гушеше во загаденост, да молчи за екологија и цени на горивата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

Владата предводена од СДСМ, институциите преземаа сериозни чекори за заштита на животната средина.

Реални резултати покажуваат сериозно намалување на загаденоста на воздухот и животната средина во изминатите години.

Лажна е и загриженоста на ВМРО-ДПМНЕ за цената на горивата. Граѓаните паметат дека во 2012 година горивата достигнаа највисока цена, а граѓаните за литар Еуросупер 95 плаќаа 89 денари, за Еуросупер 98- 90,5 денари, а дизелот чинеше 73,5 денари.

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски со ништо не придонесува за доброто на граѓаните. Напротив, се што прави се блокади деструкции и лажни вести.

Затоа можат да очекуваат нов пораз од граѓаните на претстојните локални избори.

Последни вести