fbpx

[Најава] Граѓанска трибина во Кочани „Најдоброто за нашата општина“ во 19.00 часот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Ве известуваме дека денеска 16.06.2021 (среда) со почеток во 19.00 часот во Кочани (Споменик на Слободата) ќе се одржи граѓанска трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина“.

На трибината ќе говорат:

– Мила Царовска, потпретседателка на СДСМ

– Никица Бачовски, член на Извршниот одбор на СДСМ

– Марија Ангелова, пратеничка на СДСМ,

– Николчо Илијев, градоначалник на Кочани

Пренос во живо во висока резолуција ќе биде обезбеден на официјалниот канал на СДСМ( https://www.youtube.com/user/SDSMtube, на Фејсбук страната на СДСМ (https://www.facebook.com/SDSMakedonija/)

Го охрабруваме вашиот медиум да ја проследи трибината, почитувајќи ги мерките и задолженијата за заштита од вирусот КОВИД-19 и носејќи лична заштитна опрема.

Последни вести