fbpx

Царовска на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Кочани: ВМРО-ДПМНЕ се против граѓаните, знаат само за бојкот и протест

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ, со сето она што го прави е против граѓаните и нивните интереси, истакна потпретседателката Мила Царовска на денешната трибина „Најдоброто за нашата општина“ во Кочани.

„Не може некој што го блокира Законот за Клинички центар, Законот за наставници, ќе го блокира законот за покачување на плати и усогласување на минималната плата, како што тоа го прави ВМРО-ДПМНЕ, да се нарекува патриот. Единствено за што знаат ВМРО-ДПМНЕ е бојкот и протест затоа што немаат никаква друга визија. Не е возможно некој кој е против здравство, против социјална заштита, против образование, да биде за граѓаните, не, ВМРО-ДПМНЕ е против граѓаните, порача Царовска пред граѓаните на Кочани.

Последни вести