fbpx

Додека сите се насочени во борба против коронавирусот, Мицкоски е единствениот кој не повикува на масовна вакцинација

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

За СДСМ како одговорна партија, највисок приоритет е здравјето на граѓаните.

Постојано апелираме до граѓаните да се пријават за вакцинација и да ги почитуваат мерките за заштита, за да успееме заеднички да ја победиме пандемијата со коронавирусот.

Повици за вакцинација стигнуваат и од јавни личности, од политичари и лидери на политички партии… единствено Христијан Мицкоски не повикува и не ги охрабрува граѓаните да се вакцинираат.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ беа единствените кои од прв ден на пандемијата ги кршеа мерките за заштита, блокираа изградба на модуларни болници, се потсмеваа на болните од коронавирусот.

Денес кога масовната имунизација е полн ек, наместо да повикаат граѓаните да се вакцинираат, тие поддржуваат антиваксерски протести со кои му се наштетува на здравствениот систем.

Додека сите се насочени во борба против коронавирусот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ќе останат запаметени дека наместо на страната на јавното здравје, биле на страна на вирусот.

Последни вести