fbpx

Мицкоски да не бара алиби, на фер и демократски избори ќе добие нова казна од граѓаните

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски да не бара алиби уште сега за поразот на локалните избори, тие ќе бидат фер и демократски и на нив Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе добијат уште една казна од граѓаните.

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да се опорави.

Последни вести