fbpx

Владата го реши проблемот со парното додека Арсовска ги игнорираше барањата на скопјани

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ

Додека Данела Арсовска од ВМРО-ДПМНЕ ги игнорираше барањата на скопјани да се реши прблемот со парното греење, Владата предводена од СДСМ презеде одговорни ефикасни чекори за надминување на кризата.

Скопјани не само што не останаа без парно, туку парното греење е достапно во повеќе часови од претходно.

Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ се грижат само за личните и партиските интереси и работат на штета на интересите на граѓаните.

Ниту една прес конференција, ниту едно соопштение од Белиот дворец не ја пере неодговорноста на Арсовска.

За разлика од таквиот однос на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ преку институциите што ги предводи, останува посветена на решавање на сите предизвици и го штити стандардот на граѓаните.

Последни вести