fbpx

Во ВМРО-ДПМНЕ нема промени, има само континуитет на безидејност и деструктивни политики

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ

Кадровските промени во ВМРО-ДПМНЕ ќе и обезбедат на Белата палата само континуитет на безидејност и деструктивни политики, кочење на напредокот на државата, лажни вести и прикривање на неработењето на градоначалниците.

Во Белиот дворец, нема никакви промени, таканаречените освежувања во раководството се стари кадри, докажани протагонисти на ВМРО-ДПМНЕ, некои од нив ветерани на режимот на Никола Груевски.

Тие непрекинато бараат предвремени избори, а немаат ниту еден предлог, мерка, решение во интерес на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски уште еднаш покажаа дека немаат капацитет за промени ниту во партијата ниту во политиките.

Последни вести