fbpx

Ефикасност во реализацијата, намалени цените на горивата, антикризните мерки даваат резултат

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Новите 26 антикризни мерки на Владата предводена од СДСМ во вредност од 400 милиони евра веќе даваат резултат.

Ефикасност во реализацијата и примената на антикризните мерки доведе до намалување на цената на горивата, безинот се намали за 6,5 денари, а на дизелот за 9 денари.

Ова е резултат на дел од мерките за намалување на ДДВ и акцизата за горивата.

Стабилна е цената и на основните прехрамбени производи.

Во време на најголема криза го штитиме стандардот на граѓаните и економијата и обезбедуваме поддршка на компаниите.

Последни вести