fbpx

ВМРО-ДПМНЕ не може да го оправда молкот на Христијан Мицкоски за НАТО

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ не може да го оправда молкот на Христијан Мицкоски за успехот на државата, за исполнување на стратешката цел, членството во НАТО.

Мицкоски пред две години не смогна сили да честита за полноправното членство на државата во НАТО а не се огласи ниту денеска.

Тој не може да се израдува на успесите на државата, на успесите на граѓаните.

Ништо не е променето во ВМРО – ДПМНЕ.

Последни вести