fbpx

ВМРО-ДПМНЕ против повисоки плати за административните службеници

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Покрај тоа што не гласаа за потребата од носење по скратена постапка на Законот за социјална заштита, ВМРО-ДПМНЕ денеска застана и против административните службеници.

ВМРО-ДПМНЕ преку својот координатор денеска во Собранието побара од дневен ред да се тргне Законот за административни службеници.

Со измените на овој Закон се предвидува ниту еден административен службеник да не зема плата пониска од 18.000 денари.

ВМРО-ДПМНЕ е против помош за ранливите категории граѓани, против повисоки плати на службениците, оваа партија знае само да блокира и да штити криминал.

Последни вести