fbpx

А не му се згрози на Мицкоски од Титаник, Тврдина, Таргет и многу други криминали на ВМРО-ДПМНЕ?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Дали Христијан Мицкоски што наводно се згрозил денеска, се згрозил и претходно по пресудите за предметите „Титаник“ “Тврдина – Таргет“ и „Тенк“?

Дали Мицкоски е згрозен за тоа што голем дел од неговите сегашни или поранешни соработници се со судски затворски пресуди или секојдневно се пред судовите во бројните случаи што се водат против нив?

Наместо да се згрозува, Мицкоски треба да побара оставки од Антонио Милошоски и Игор Јанушев пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во судски процеси, како и против негови соработници во раководството на партијата против кои исто така се водат судски процеси, и да побара одговорност од сите.

Последни вести