fbpx

Експертизата на ВМРО-ДПМНЕ се криминалот и корупцијата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Криминалот и корупцијата се експертизата на ВМРО-ДПМНЕ.

Тоа е потврдено со бројни судски пресуди како што се предметите Титаник, Тенк, Тврдина – Таргет, Плацови на Водно каде се изречени правосилни затворски казни за голем број високи функционери од ВМРО-ДПМНЕ.

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ пред судовите треба да ја дава својата експертиза.

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со деструкциите, со блокадите, Мицкоски не знае што прави, целосно се изгуби, покажува немоќ и деструктивност.

Избори ќе има во 2024 година и тоа е затворено прашање.

Последни вести