fbpx

Еве зошто видеото на Мицкоски нема подолг кадар од 3 секунди, го крие дебаклот на митингот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Еве зошто видеото кое што Христијан Мицкоски го објави нема подолг кадар од 3 секунди. Очајно се обидува да го сокрие дебаклот на митингот на ВМРО-ДПМНЕ што му се случи синоќа.

Наместо да ја прифати реалноста и да ја прими порака од граѓаните Мицкоски глуми невешт режисер, крати секвенци, од петни жили се мачи да сокрие нешто што не може да се сокрие.

Еве целосно видео од дрон, без монтажи, без интервенции, дебаклот на митингот на ВМРО-ДПМНЕ е евиденитен.

Народот не сака блокади, не сака деструкции.

Последни вести