fbpx

Избори во 2024 година, Мицкоски треба да ја прими пораката од граѓаните и да се откаже од блокадите

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Темата со изборите е затворена, тие ќе се одржат во редовен термин во 2024 година.

Откако со дебаклот со протестот ја доби порака од граѓаните дека тие не се за блокади, Христијан Мицкоски треба да се откаже од деструктивното дејствување на штета на граѓаните и државата.

Мицкоски треба да ја прифати порака којашто со дебаклот на митингот му ја порачаа и граѓаните, а тоа е дека не сакаат блокади и деструкции.

Во време на најголема економска и енергетска криза тоа е особено неодговорно.

Граѓаните знаат дека Мицкоски говори едно дома а друго надвор а доказ за тоа е Резолуцијата на ЕПП со ставови на Бугарија којашто тој ја поддржа.

Затоа лагите на Мицкоски не поминуваат, се виде дека манипулацијата на ВМРО-ДПМНЕ за наводна асимилација и бугаризација нема врска со реалноста.

Оттука, Мицкоски мора да собере храброст и да си објасни самиот на себе си дека не може во важни моменти за државата да ги поткопува државните позиции а потоа да се чуди зошто граѓаните не го поддржаа партискиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

Наместо да биде единствен опозициски политичар кој и во време на криза работи против државата и граѓаните, Мицкоски да ја прими порака од граѓаните и да се промени.

Последни вести