fbpx

Мицкоски не се оградува од ставовите на Апасиев за радикализација туку го поддржува

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Насилство на протестите, луѓе со фантомки, повредени полицајци, тоа е вистинското насилничко лице на ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица.

Бадијала Димитар Апасиев и Левица се правдаат, самиот Апасиев најави дека ќе ги радикализира протестите.

Од друга страна Христијан Мицкоски не се оградува од ставовите на Апасиев за радикализација, туку го поддржува и повикува граѓани.

СДСМ заедно со институциите и граѓаните нема да дозволи никој да ја загрози стабилноста на државата.

Нека не се обидува Мицкоски преку својот партнер Апасиев да го повторува упадот од 27 април, тоа нема да го дозволиме.

Последни вести