fbpx

Како Мицкоски ги лаже своите членови и граѓаните за Бугарија

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски кој заедно со проруската Левица прави деструкции, блокади, се обидува со крвави сценарија да создаде нереди, глумејќи лажен патриот, со години ги лаже своите сопартијци и сите граѓани за односите со Бугарија.

Ова е вистината.

Факт 1: Мицкоски јавно изјави дека немаат проблем за внесување на Бугарите во Уставот

Факт 2: Мицкоски јавно го поддржа Договорот за добрососедство со Бугарија, на средба со поранешниот премиер Бојко Борисов.

Факт 3: Мицкоски поддржа скандалозна Резолуција на ЕПП која ги поддржува и промовира ставовите на Бугарија.

Се друго се невистини кои свесно ги пласира Мицкоски, ги лаже своите членови и граѓаните.

Последни вести