fbpx

Скандалозно, за ВМРО ДПМНЕ Фон дер Лајен е нацист

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Забеганоста, стравот и примитивизмот на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието ги минува сите можни граници.

Денеска, од собраниска говорница ВМРО-ДПМНЕ ја нарече претседателката на Европската комисија Урсула фор дер Лајен нацист.

Скандалозно, за ВМРО ДПМНЕ Фон дер Лајен е Нацист!

Ова е скандалозно, срамно и за секаква осуда, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ по налог на Христијан Мицкоски освен што го резилат Собранието директно ги наредуваат нашите пријатели во Европската унија, го нарушуваат угледот на државата, на Собранието.

ВМРО-ДПМНЕ се против целата ЕУ.

Последни вести