fbpx

Караванот граѓански трибини „На прав пат“ денеска во Неготино

Facebook
Twitter
LinkedIn

Караванот отворени граѓански трибини на СДСМ под мотото „На прав пат“ денеска (30 ноември 2019, сабота) ќе биде со граѓаните на општина Неготино.

Граѓанската трибина ќе се одржи во Спортската сала во општина Неготино, со почеток во 13.00 часот.

Свое обраќање на трибината ќе имаат:

– Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски,

 – Членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски,

 – претседателот на ДС и коалициски партнер Павле Трајанов, и

 – Градоначалникот на општина Неготино, Тони Делков.

 *пренос во живо од овој настан ќе може да проследите на официјалната facebook страница на СДСМ.

Последни вести