fbpx

Црвена линија за Мицкоски ли се навредите за нашите партнери од ЕУ дека се нацисти?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Таканаречените црвени линии на Христијан Мицкоски не се ништо друго освен антидржавни позиции.

Дали за Мицкоски црвена линија се навредите од негови пратеници кон нашите партнери од ЕУ кои ги нарекуваа нацисти?

Дали за него црвени линии се заканите и клеветите што пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ги ширеа во Собранието при усвојувањето на Заклучоците по европскиот предлог за почеток на преговорите?

Мицкоски е очаен, осамен и изгубен во сопствената деструкција, затоа мораше да оди по нови насоки во Будимпешта кај неговиот ментор Никола Груевски.

Мицкоски ќе остане запаметен по тоа што во клучните моменти за државата тој бил на спротивната страна и одработувал за туѓи интереси, на штета на интересите на граѓаните.

Последни вести