fbpx

Спасовски на трибина во Охрид: Битката против криминалот и корупцијата нема да ја изгубиме, правда за сите мора да има

Facebook
Twitter
LinkedIn
Соопштение за јавност 
 
 
Како партија сме посветени на градење независен судски систем. Со новиот Закон за ЈО отвораме простор за зајакнување на правната држава, да има вистинска реформа во судскиот систем и да обезеди правда за сите, од обичен човек до највисоките функционери, порача потпретседателот Оливер Спасовски на трибина во Охрид.
 
Од друга страна, истакна Спасовски, ВМРО-ДПМНЕ бараат начин како да ги ослободат криминалците од нивните редови и затоа не гласаат за Законот. Но тоа нема да го дозволиме, ќе сториме се, борбата против криминалот и корупцијата нема да ја изгубиме туку ќе ја добиеме, затоа што тоа е во интерес на граѓаните и на правдата. 
 
Битката против криминалот и корупцијата не смееме и нема да ја изгубиме, заклучи потпретседателот Спасовски.
 

Последни вести