fbpx

Караванот граѓански трибини „На прав пат“ денеска во Охрид

Facebook
Twitter
LinkedIn

Караванот отворени граѓански трибини на СДСМ под мотото „На прав пат“ денеска (09 ноември 2019, сабота) ќе биде со граѓаните на општина Охрид.

Граѓанската трибина ќе се одржи во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид, со почеток во 20.00 часот.

Свое обраќање на трибината ќе имаат:

–   Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски,

–   Потпретседателката на СДСМ Мила Царовски, и

–   Градоначалникот на општина Охрид, Костадин Ѓеорѓиевски.

 *пренос во живо од овој настан ќе може да проследите на официјалната facebook страница на СДСМ 

Последни вести