fbpx

Најава, Караванот граѓански трибини „На прав пат“ денеска во Македонски Брод

Facebook
Twitter
LinkedIn

Караванот отворени граѓански трибини на СДСМ под мотото „На прав пат“ денеска (05 ноември 2019, вторник) ќе биде со граѓаните на општина Македонски Брод.

Граѓанската трибина ќе се одржи во Дом на културата во Македонски Брод, со почеток во 20.00 часот.

Свое обраќање на трибината ќе имаат:

– Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски,

– Членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски, и

– Градоначалникот на општина Македонски Брод, Живко Силјановски.

*пренос во живо од овој настан ќе може да проследите на официјалната facebook страница на СДСМ .

Последни вести