fbpx

ВМРО-ДПМНЕ да ја научи процедурата, пратеничката група на СДСМ ќе постапи државнички

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Пред да обвинува, ВМРО ДПМНЕ да ја научи процедурата.

Иницијативата не е стигната пред пратениците и оттука ваквите обвинувања се паушални, односно тенденциозни со цел ВМРО ДПМНЕ гласно да не го каже она што го знае, дека референдумот против ЕУ нема да успее.

Ова покажува дека всушност единствената цел на ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицкоски е преку барањето за референдум да ја спасува својата фотелја и токму затоа секојдневно ја злоупотребува темата со паушални и неосновани обвинувања.

Пратеничката група на СДСМ како и секогаш во изминатите години ќе постапи државнички, а ставот ќе го соопшти откако иницијативата ќе се најде пред пратениците.

Последни вести