fbpx

Лукаревска на трибина во Прилеп: Парите ги враќаме кај граѓаните и фирмите, нема веќе „пиштење – вриштење“, има професионални институции

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

На денешната трибина „На прав пат“ учество зеде и членката на ЦО на СДСМ, Сања Лукаревска кој се осврна на мерките што ги спроведува Управата за јавни приходи а се во интерес на граѓаните и економијата. 
 
– Сите институции денес работат во интерес на граѓаните. Принципот на „пиштење и вриштење“ што го воведе вашиот сограѓанин Јанакиески кон даночните обврзнци, денес веќе не постои. Денес имаме професионален и неселективен однос кон сите граѓани, посочи Лукаревска. 
 

Лукаревска се осврна и на реализција на мерката Мој ДДВ со кој веќе на почетокот на декември ќе бидат вратени 3 милиони евра кај граѓаните, додека за непон месец октовмри граѓаните ќе вратат еден милион евра.
Последни вести