fbpx

ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, затоа Мицкоски молчи за тендерот од 136 милиони евра

Facebook
Twitter
LinkedIn

Христијан Мицкоски упорно молчи за неговата улога во спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителна станица во Скопје.

Дури и неговата градоначалничка Данела Арсовска јавно кажа дека Мицкоски знаел детали од тендерот кој не би смеел да ги знае, но Мицкоски се уште молчи.

Тендери, влијанија и бизнис интереси, тоа му е единствено важно на шпицниот градоначалник Мицкоски.

Уште еднаш се потврдува дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија која нема намера да работи за граѓаните туку само да ги краде нивните пари.

Последни вести