fbpx

Делегација на СДСМ предводена од генералниот секретар Николовски оддаде почит по повод 75 годишнината од ослободувањето на Крива Паланка

Facebook
Twitter
LinkedIn

Денеска партиска делегација на СДСМ предводена од генералниот секретар Љупчо Николовски учествуваше на чествувањето на 75 годишнината од ослободувањето на градот Крива Паланка.

Со положување свежо цвеќе на спомен-бистата на паднатите борци од Народноослободителната борба на плоштадот „Карпошово востание“, делегацијата на СДСМ оддаде почит кон хероите кои на 8 октомври 1944 година го ослободиле градот од окупаторите.

 

 

Последни вести