fbpx

Наместо да се извини за ширење лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ се дрзнува да му наредува на обвинителството како да постапува

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Иако лагите на ВМРО-ДПМНЕ за јавната набавка во М-Нав се целосно демантирани и разобличени, од белиот дворец не престануваат да шират лажни вести на оваа тема.

ВМРО-ДПМНЕ освен што шири лажни вести, се дрзнува јавно да му наредува на обвинителството како и со какви мерки да постапува. Времето кога ВМРО-ДПМНЕ нарачуваше притвори и пресуди заврши со нивното заминување во опозиција.

Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ. Белиот дворец останува симбол на криминалот, лагите и деструкцијата, Христијан Мицкоски останува главен извор на лажни информации и невистини.

 

Последни вести