fbpx

СДСМ започна промени за подобар живот за граѓаните, ВМРО ДПМНЕ останува заглавена во матрицата на лаги, конфликти и бранење на криминал

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

СДСМ е партијата која секогаш носела најголеми одлуки за развојот на државата и тоа ќе продолжи и во иднина.

Суштинските и системски промени кои СДСМ ги донесе значат и одлуки кои ќе донесат и забрзување на напредокот на земјата и подобри услови во општеството и подобар живот на сите граѓани.

Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, опозициската партија не само што не носи одлуки во интерес на државата, туку единствено нуди конфликти, лаги и одбрана на криминалците во своите редови.

Од безидејност, Христијан Мицкоски дури стана и промотор на мерките на СДСМ.
Посветен на промоција на мерките и политиките на СДСМ, Мицкоски се уште не дава одговори на јавно поставените прашања:

Кога ќе понесе одговорност пред неговиот ментор од Будимпешта за тоа што не успеа да го спречи зачленувањето на нашата земја во НАТО?

Кога ќе понесе одговорност пред граѓаните за тоа што Никола Груевски се уште му е ментор и водич во политиката?

Кога ќе понесе одговорност за тоа што неговите пратеници обвинети за криминал не поднеле оставки?

Конечно, кога ќе понесе одговорност за поразот за претседателските избори и на локалните избори во општините Охрид и Ново Село?

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште се длабоко навлезени во нивното криминално и режимско однесување. Од друга странам СДСМ покренува една голема иницијатива за промени, со цел подобрување на животот на граѓаните.

 

Скопје, 27.05.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести