fbpx

Очајното ВМРО-ДПМНЕ по изборниот пораз нема идеја, па рециклира стари лаги

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По изборниот пораз на претседателските и на предвремените локални избори ВМРО-ДПМНЕ нема идеја па рециклира стари лаги.

Наместо да повторува стари лажни вести и измислена сценарија ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски треба да се погледнат во огледло и ги побараат причините за поразот кај себе.

Денес институциите, вклучително и ЈО работат независно и во насока на заштита на правото и правдата на нашата држава.

По деценија злоупотреби на институциите, по деценија притисоци, уцени и закани врз граѓаните и погазување на нивните права, ВМРО-ДПМНЕ, виде што е фер, демократско и слободно изјасување во фер, слободни и демократски услови.

 

Скопје, 12.05.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести