fbpx

Сиљановска и Апасиев се дел од матрицата што работи против ЕУ и НАТО и се последната линија на одбрана на криминалот на Груевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Гордана Сиљановска и Димитар Апасиев денеска признаа дека со години работеле за интересите на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, дека се дел од матрицата што работи против ЕУ и НАТО, против државните и национални интереси.

Затоа, кандидатката на Христијан Мицкоски, Сиљановска до ден денес не го осуди груевизмот и неправдите на режимот, ниту пак го осуди криминалот на Никола Груевски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ.

Остана нејасно само дали Сиљановска е на иста линија со Апасиев и околу Мадуро.

Политичката линија на Апасиев и Сиљановска е линија на одбрана на криминалот, неправдата, изолацијата и поделбите, последната линија на одбрана на погубните политики на Никола Груевски.

Граѓаните нема да дозволат бранители на криминал, насилство и поделби да застанат на чело на државата, нема да дозволат личности како Сиљановска и Апасиев да ја вратат државата во изолација и конфликти.

На 5 мај граѓаните ќе изберат вистински претседател кој ќе обединува и ќе води напред кон ЕУ и НАТО, на 5 мај граѓаните масовно ќе гласаат за Стево Пендаровски, идниот претседател на државата.

 

Скопје, 30.04.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести