fbpx

Пендаровски од Бигорски: Честит Велигден, да се обединиме и да продолжиме напред

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Честит Велигден на сите граѓани, верници што го празнуваат овој голем верски празник.

Велигден или воскресението Христово ја симболизира победата на животот над смртта, на повторното раѓање на надежта, на вербата.

Посакувам празникот да го поминете во мир, среќа и благостојаба.

Повикувам на обединување, да си подадеме рака, да се обединиме сите ококу човековите вредности и да продолжиме заедно напред.

За многу години!

 

 

Последни вести