fbpx

Секој ден Мицкоски потрврдува дека е против ЕУ и во заложништво на Левица

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски секојдневно потврдува дека е во заложништво на Левица и заедно со Апасиев ја блокираат евроинтеграцијата на државата.

Уште една потврда се најавите на Мицкоски дека одлучил ВМРО-ДПМНЕ да не номинира претставници во работната група за уставни измени кои се неопходни за продолжување на европскиот пат на државата .

Мицкоски и Апасиев заедно работат против европските перспективи на државата.

Деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ и Левица не носат ништо добро за општеството, затоа повторно ќе бидат поразени.

СДСМ е рамо до рамо со граѓаните и ќе ги разобличи промашените пропаганди на Левица и Апасиев.

Последни вести