fbpx

ВМРО-ДПМНЕ во заложништво на проруската Левица, ги обвинува САД и Бехтел за криминал

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на соопштенито на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на провизии од кинеските автопати продолжува да се противи на стратешките проекти во државата.

Скандалозно и неодговорно, ВМРО-ДПМНЕ, партијата во заложништво на проруската Левица, ги обвинува САД и изведувачот Бехтел за корупција.

Изградбата на делниците од Коридорот 8 и Коридорот 10Д е историски најголема инвестиција во патната инфраструктурата, нешто за што се зборуваше со децении, денес се реализира и тоа е во интерес на граѓаните и државата.

Додека СДСМ државата инвестира во капитални, стратешки проекти,, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, тоа е истата режимска партија, која останува симбол на корупција и криминал.

Последни вести