fbpx

ВМРО ДПМНЕ е отворено против изградба на коридорите и ги обвинува САД за криминал

Facebook
Twitter
LinkedIn

Реакција на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ отворено се противи на историски најголема инвестиција во патната инфраструктура во државата – изградбата на делниците од Коридорот 8 и Коридорот 10Д, за кои се децении се зборуваше, а сега се реализираат.

Скандалозно и неодговорно, ВМРО-ДПМНЕ, партијата во заложништво на проруската Левица, шири невистини и ги обвинува САД и изведувачот Бехтел за корупција.

ВМРО-ДПМНЕ останува симбол на провизии од кинеските автопати, симбол на корупција и криминал.

Со СДСМ државата се развива, во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува.

Последни вести