fbpx

Николовски блефира и неуспешно се обидува да го оправда бегството на Сиљановска од соочувања со јавноста и медиумите

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

ВМРО-ДПМНЕ партијата која цела деценија бегаше од јавни соочувања и ТВ дуели, денес блефира и лажно обвинува дека некој бегал од дебати.

Не е точно тврдењето на Александар Николовски. Блефот на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николовски се гледа и во тоа што во овој период додека трае кампањата, целиот фокус е ставен на дебатите поврзани со изборите за претседател на државата.

Токму на овие дебати, токму кандидатката на Мицкоски, Гордана Сиљановска е таа што бега од дебати, бега од соочување со јавноста и дискриминира новинари и медиуми.

Очаен е обидот на Николовски преку блефирање да ја оправда кандидатката на неговата партија за бегствата од дебати и дискриминација на медиуми.

 

Скопје, 18.04.2019

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

 

Последни вести