fbpx

Фијаско на централниот митинг на Мицкоски и Сиљановска во Скопје, граѓаните упатија силна порака против кочењето

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Слабата посетеност на централниот митинг на Сиљановска и Мицкоски во Скопје е силна порака од граѓаните дека се против блокадите, деструкциите и не сакаат враќање назад.

Фијаското на централниот митинг на Сиљановска е потврда дека граѓаните ја препознаваат кандидатката на Мицкоски дека само продолжена рака на Мицкоски и Груевски.

Државата тргна напред и враќање назад нема. На 21 април и на 5 мај, граѓаните масовно ќе го поддржат концептот за напредок, сигурна и стабилна иднина, предводен од Стево Пендаровски и ќе го изберат за претседател кој достојно ќе ја претставува државата.

Република Северна Македонија ќе добие претседател кој заедно со демократските и прогресивни сили ќе ја води државата напред и интеграција во ЕУ и НАТО.

Последни вести