fbpx

ВМРО-ДПМНЕ е нервозна поради извесниот пораз кој и следува и затоа секојдневно се обидува да бара алиби

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Нервозната ВМРО-ДПМНЕ наместо очајно да бара алиби за убедливиот пораз кој им следува на претстојните претседателски избори треба да ги остави институциите да си ја работат својата работа.

Не можејќи да прифатат и да се помират со тоа дека денес институциите меѓу кои и Државната комисија за спречување корупција функционираат професионално, ВМРО- ДПМНЕ повторно се обидуваат да ги манипулираат граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена како партијата симбол за злоупотреби, заплашувања и притисоци. Времето кога државните институции беа партиски испостави, заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ

 

Скопје, 11.04.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести