fbpx

Резултати што прават разлика, трибина на СДСМ на тема „Енергетска безбедност и зелена транзиција“

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Ве известуваме дека утре, 14.05.2023 година, во салата на кино Милениум во ГТЦ, Скопје, со почеток во 12.30 часот, ќе се одржи првата од серијалот тематски трибини на СДСМ „Разултати што прават разлика“.

Трбината е на тема „Енергетска безбедност и зелена транзиција“ и во организација на Комисијата за енергетика на СДСМ.

На трибината свое обраќање ќе имаат:

-Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски
-Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска
-Претседателот на Комисијата за енергетика на СДСМ, Митко Анреевски
-Симон Шутиновски – МЕМО
-Љупчо Кижевски – АД ЕСМ
-Гоце Трпчевски – ЕСМ снабдување
-Бајрам Реџепи – НОМАГАС

Го покануваме вашиот медиум да го проследи настанот,

Последни вести